Tier 4 Vizesi

Tier 4 Vizesi
Tier 4 Vizesi

Tier 4 Vizesi, İngiltere için alınmakta olan bir vize türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ülkenin içerisinde bulunduğu sosyal, ekonomik, eğitim, istihdam, sağlık ve daha pek çok konu üzerinde sağlamakta olduğu ve bu ülkede yaşamakta olan kişilerin de yararlandığı pek çok olumlu imkanlar karşımıza çıkarmaktadır. Hal böyle olunca burada vatandaşlığı bulunan kişilerin içlerinde bulunduğu olumlu yaşam koşulları göz önüne alındığında, diğer ülkelerde bulunmakta olan kişilerin de bu ülke çerçevesinde sunmakta olunan olanaklardan yararlanmak istemeleri gayet olası bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Böyle bir durumun varlığı söz konusu olduğundan, kişiler herhangi bir vize tercih edecekleri noktasında bu ülkeye ağırlık vermektedirler.

Yukarıda anlatılan durumlar göz önüne alındığında, bu vize türü kapsamında oldukça rekabet ortamının olduğunu görebilmekteyiz. Böyle bir durum ise bizleri vize kapsamında ele alınacak olan durumları araştırmaya itecektir. İnternette kendi başınıza yaptığınız araştırmalar yapabilirsiniz. Böyle bir durum içinde olduğunuzda, online ortamlarda çok fazla bilgi kirliliğinin de meydana geldiğini görebilirsiniz. Bu durumda başvurularınız, yanlış belgeler ya da eksik belgelerin meydana getirmesi dolayısıyla onaylanma sürecine bile girmeden ilk eleme durumları çerçevesinde başvurularınız kabul dahil edilmeyecektir. Böyle bir durumun yaşanmasını istemiyorsanız bu çerçevede yapmanız gerekenlerden biri; güvenilir ve güncel bilgiler sunmakta olan danışmanlık merkezleri ile iletişime geçmeniz olmalıdır.

Tier 4 vizesi başvuruları kapsamında, danışmanlık merkezlerinden yardım alabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken durumlardan bir tanesi, İngiltere Konsolosluğu tarafından onay almış olan kurumlardan ilgili hizmeti almanız gerekmektedir. Bu noktada, dikkat etmeniz gereken bazı durumların olduğunu da söylemek gerekmektedir. İlgili kuruluşların güvenilir ve güncel bilgilere sahip olması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Bu noktada yapmanız gereken iyi bir araştırma sonrasında gerekli danışmanlık merkezlerine başvurmanız gerekmektedir.

Kurumumuz tarafından sağlanmakta olan Tier 4 Vizesi kapsamında yapılmakta olan çalışmalar, öncelikle İngiltere Konsolosluğu tarafından onaylı bir çalışma gerçekleştirildiği söylenebilir. Bu noktada alanında oldukça uzman ve deneyimli ekip arkadaşlarımız tarafından alacak olduğunuz hizmet, tamamen güvenilir ve güncel bilgileri içerdiği için herhangi bir yanlış ya da eksik belge sonucunda başvurunuzun iptal olması gibi bir durumun varlığı söz konusu bile olmamaktadır. Bu noktada gerçekleştirilmekte olan çalışmalar neticesinde, önem ve titizlikle incelendiği için, herhangi bir yanlışlık durumunun meydana gelmesi sıfıra indirilmektedir. Böylece daha olumlu bir sonuç alma oranı daha yüksek olmaktadır.

Tier 4 Vizesi Başvuru
Tier 4 Vizesi Başvuru

Tier 4 Öğrenci Vizesi Nedir?

Tier 4 Vizesi, İngiltere’de kullanılmakta olan ve öğrenciler için özel olarak tasarlanan bir vize türü olduğu bilinmektedir. Bu vizeye başvurmak isteyen kişilerin ilköğretim, lise, lisans, ön lisans, yüksek lisans, doktora, doktora sonrası araştırma programları yani eğitim amacı gütmekte olan tüm durumlar bu vize türü kapsamı alanına girdiği bilinmektedir. Bu alanlarda eğitim görmek isteyen kişiler hangi kategoriye girdiklerine göre değerlendirmeye alınır. Yani belirli yaş kriterleri ve gruplarına göre dağılımının olduğunu söyleyebilmekteyiz.

Belirli yaş kategorilerine göre başvurular da ayrı olarak yapıldığı bilinmesi gerekmektedir. Yaş grupları çerçevesinde 16 yaş ve üzeri konumlarda yer almakta olan öğrenciler için Tier 4 (General) Vizesi alanına girmektedir kişiler. Ancak 4-17 yaş kategorisi içerisine giren bireyler ise Tier 4 (Child) Vizesi kapsamına girdikleri için bu kategoriler göz önüne alınarak ilgili birimlere vize işlemleri için doğru belgeler eşliğinde başvuruların yapılması gerekmektedir.

Tier 4 Öğrenci Vizesi İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

Tier 4 Öğrenci Vizesi, çeşitli puan durumlarına göre işlemlerin yapılacak olduğu bilinmelidir. Yani, direkt olarak vize başvurusu yapılmasından ziyade puan sistemi çerçevesinde özellikle öğrencilerin alım işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu noktada karşımıza çıkan durumlar göz önüne alındığında öncelikli olarak puan sistemine dikkat çekmemiz gerekmektedir.

Puan sistemine göre vize işlemlerinde kişilerin 40 puan almaları zorunlu kılınmıştır. Bu puan sisteminde Kabul Mektubu (CAS Belgesi) olarak bilinmekte olan eğitim sponsorunun oldukça yüksek bir puan durumu söz konusu olmaktadır. 30 puan üzerinden değerlendirilmeye alınan bu kabul mektubunun yanı sıra İngiltere’deki yaşama uyum sağlamanıza olanak sağlayabilmeniz için gereken ve oradaki bulunduğunuz süre boyunca yaşam masraflarınızın ve eğitim masraflarınızın karşılanacak olmasının maddi teminatı da ek olarak puana yansımaktadır. Bu bahsedilen durumun puanlaması 10 puan olarak yapılması uygun görülmüştür. İki olanağı da göz önünde bulundurarak ilgili kurumlar tarafından başvurular değerlendirilir. Sonrasında ise vize için uygunluk durumunuz ölçülerek sonuçlar açıklanmaktadır.

Tier 4 Öğrenci Vizesi Kapsamında Hangi Belgeler Gerekli Olmaktadır?

Tier 4 Öğrenci Vizesi kapsamında yukarıda bahsedilmekte olan durum göz önüne alındığında, öncelikli belge olarak karşımıza CAS (Kabul Mektubu) karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada elde edecek olduğunuz bu belgeyi öncelikli olarak yanınızda bulundurmanız gerektiği bilinmektedir. Bu belgelerin hem asılları hem de fotokopilerini yanınızda bulundurmanız oldukça önemli bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir diğer durum ise belgelerin Noter onaylı bir şekilde İngilizce tercümelerinin de olması gerekmektedir. Aksi halde belgeler geçersiz kabul edilebileceği için bu duruma özellikle değinilmesi gerekli olmaktadır.

Tier 4 Öğrenci Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tier 4 Vizesi Alabilmek İçin Herhangi Bir Sınav Gerekir Mi?

Tier 4 Vizesinin yapmış olduğu bir sınav gerekmemektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir diğer durum; bu vize türündeki dil şartının zorunlu olmasıdır. Bu hususta öğrenci kategorisine giren kişilerin başvuruları değerlendirilirken IELTS for UKVI (SELT-Secure English Language) olarak adlandırılmakta olan dil sınavına girmeleri gerekmektedir. Sınav sonuçlandıktan sonra elde edilen verilerin raporlarının ibraz edilmesi çok önemli bir nokta olarak bilinmektedir. Bir diğer durum ise, Tier 4 (Child) Vizesine Başvuru yapan kişiler çocuk kategorisinde olduğu için İngilizce seviyelerinin bilip bilmedikleri konusunda herhangi bir sınava girmeleri zorunlu olmamaktadır.

Tier 4 Öğrenci Vizesi Başvuru Sonrasında Ne Kadar Zaman Aralığında Sonuçlanır?

Tier 4 İngiltere de eğitimlerini sürdürmek istemekte olan kişilerin bu noktada almaları gerekli olan bir vize türü olduğu bilinmektedir. Bu hususta meydana gelen başvuru işlemleri sonrasında belirli bir zaman dilimi çerçevesinde beklemeniz gerekmektedir. Bu noktada dosyaları öncelikle başvuru merkezlerinde İngiltere Başkonsolosluğuna aktarımı ve inceleme süreçleri meydana gelmektedir. Bu süreç ortalama olarak 3 haftaya içerisine alan bir zaman dilimini meydana getirmektedir. Bu noktada 3 hafta sonra sonuçlar açıklanır. Ancak başvuru tarihinize göre herhangi bir yoğunluk döneminde değil de daha az yoğun bir dönemde başvuru yaptı iseniz; başvurunuz 15 iş günün içerisinde de değerlendirilmeye alınıp bu süre zarfında sonuçlandırılması sağlanabilir.

Tier 4 Öğrenci Vizesi Reddi Meydana Gelince Ne Yapılması Gereklidir?

Tier 4 Öğrenci Vizesi başvurunuz ret aldığında öncelikle yapmanız gereken ilk durum; hangi alan üzerinden ret işlemini aldığınız olacaktır. Bu noktada yapılması gereken ilgili işlemin hemen belirlenmesi gerektiğidir. Sonrasında itiraz süresi başlayacaktır. Eğer ki herhangi bir yanlışlık yapılmış ise bu süreyi kullanarak itiraz edebilirsiniz. Ret alındıktan sonra tarafınıza herhangi bir ücret iadesi gibi bir durumun yapılmadığını da bilmeniz gerekmektedir.

i̇ngiltere yatırımcı vizesi, i̇ngiltere aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar 2021, i̇ngiltere aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar 2022, i̇ngiltere aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar 2023, i̇ngiltere vize için gerekli evraklar, tls contact i̇ngiltere vize ücreti, i̇ngiltere turist vizesi 2022, i̇ngiltere turist vizesi 2023 gibi sorularınız için +90 532 306 23 29 numaralı telefondan bize ulaşabilsiniz.

Tier 4 Başvuru Evrakları
  1. Pasaport: Geçerli bir pasaportunuzun olması ve geçerlilik süresinin, İngiltere’de kalacağınız süreden sonra en az altı ay daha olması gerekmektedir.
  2. Vize başvuru formu: tiervizesi.com olarak sizlere sunacağımız resmi başvuru formu. Bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız önemlidir.
  3. Fotoğraf: Başvuru formunda yer alacak biyometrik fotoğrafınızı hazırlamanız gerekmektedir. Fotoğrafın son altı ay içinde çekilmiş ve pasaport boyutlarında olması gerekmektedir.
  4. Kabul mektubu: Başvuru yaptığınız üniversiteden aldığınız kabul mektubunu göstermeniz gerekmektedir.
  5. Finansal durumunuzu gösteren belgeler: İngiltere’de yaşama ve eğitim masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren belgeler sunmanız gerekmektedir. Bunlar arasında, banka hesap özeti, sponsorluk mektubu veya burs belgesi yer alabilir.
  6. İngilizce yeterlilik belgesi: İngilizce dil seviyenizi gösteren bir belge sunmanız gerekmektedir. Bu belge TOEFL, IELTS veya Cambridge sınavlarından biri olabilir.
  7. Önceki eğitim belgeleri: Daha önce aldığınız eğitimlere ait belgeleri sunmanız gerekmektedir.
  8. Seyahat planları: İngiltere’ye gidiş-dönüş uçak bileti ve konaklama rezervasyonları gibi seyahat planlarınızı göstermeniz gerekmektedir.
  9. Sağlık sigortası: İngiltere’de sağlık sigortası olmadığı için, öğrencilerin kendi sağlık sigortalarını satın almaları gerekmektedir.
  10. Kişisel beyan: Başvuru formunda yer alan kişisel beyan bölümünde, İngiltere’ye niçin geldiğiniz, ne kadar süre kalacağınız ve neler yapacağınız gibi bilgileri sunmanız gerekmektedir.

tiervizesi.com olarak sizin için başvuru yapmadan önce, en güncel bilgileri ve gereklilikleri size aktarabiliriz lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Sohbet Açık
Tier Vizesi; Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba Tier Vizesi; Nasıl Yardımcı Olabilirim